“Purvīša muzejs” ir kā dzīva glezna, un ikkatrs cilvēks, kurš pieskaras tai, ir kā autors ar savu otas triepienu. Muzejs aicina iesaistīties “Kultūrtalkās” – kopienas pulcēšanās un darbošanās svētkos, kas pilni ar kultūras mantojuma saglabāšanu un mūžīgām vērtībām.

Ceļš uz Purvīšu dzimtas mājām “Vecjauži”

Sākot ar nelielu lūgumu palīdzēt, “Purvīša muzejs” aizsācis savu ceļojumu pa Purvīšu dzimtas māju “Vecjauži”. Šis projekts ir vairāk nekā tikai muzejs; tas ir ceļš uz mākslinieka Vilhelma Purvīša pasaules izpratni un dzimtas māju pārveidošanu par mākslinieka vērtību centru.

Ikdienas darbi un sarunas par muzeju ir ietvertas “Kultūrtalkās”. Cilvēki no apkārtējiem pagastiem – Taurupes, Zaubes, Madlienas un Ķeipenes – apvieno spēkus, lai kopīgi pieliktu roku pie Purvīša dzimtas mājām. No lapu grābšanas līdz lielajiem kombainiem – ikviens var piedalīties un būt daļa no šī brīnišķīgā projekta.

“Purvīša muzejs” ne tikai pieliek darbu, lai atjaunotu mājas, bet arī veido draudzīgas attiecības ar vietējo kopienu un pašvaldībām. Tā ir kopīga izlēmība uzlabot Zaubes pagasta un ciemata infrastruktūru, tādējādi padarot šo vietu ne tikai par Purvīša dzimtas māju, bet arī par iemīļotu vietu gan iedzīvotājiem, gan viesiem.

 

“Purvīša muzejs” nav tikai par māju un vēsturi. Tas ir par kopīgu piedzīvojumu un stāstiem. Viens no šiem stāstiem saistīts ar “Garlība Merķeļa akmeni”, uz kura, iespējams, rakstīta slavenā grāmata “Latvieši”. Šis ir tikai viens no daudzajiem aizraujošajiem artefaktiem, kurus kopā atklāt “Kultūrtalkās”.

“Purvīša muzejs” aicina jūs būt daļa no šīs kopienas, kurā dzīvo kultūra un mantojums, kur katrs solis un ikviens cilvēks ir kā neparasta lapa šajā dzīvajā grāmatā. Aicinām ikvienu pievienoties “Kultūrtalkām” un radīt kopā ar mums nākotnes stāstu, kurā mūsu vēsture un kultūra dziļi sakļaujas.