Pēdējo desmit gadu laikā ir novērojams straujš pieaugums pasaules pētnieku, veselības aprūpes speciālistu, mākslinieku un politikas veidotāju interesē par mākslas nozīmi sabiedrības veselības uzlabošanā, atbalstot ANO ilgtspējīgās attīstības mērķus. Šajā kontekstā “Purvīša muzejs” piedāvā vērtīgu pieredzi, integrējot kultūras mantojumu, jaunrades aspektus un mākslas terapijas nozīmi kā labbūtību sabiedrībā.

“Joma, ko mēdzam dēvēt par mākslas terapiju, var ietvert mākslas un kultūras aktivitātes, kas tiek veiktas ikdienā vai īpaši izstrādātas mākslas programmas, kas paredzētas veselības profilaksei,” min ārsts un pētnieks Pēteris Apinis.

Māksla un labbūtība šodien iet roku rokā, lai atraisītu cilvēku radošo potenciālu un veicinātu emocinālo veselību.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas 2019. gada pētījumu, kura centrā ir vairāk nekā 3000 pētījumu rezultāti, mākslas piedalīšanās un kultūras procesi var ievērojami ietekmēt cilvēku garīgo veselību. Tas liecina, ka mākslai ir potenciāls veicināt gan sliktas veselības profilaksi, gan labas veselības veicināšanu.

“Purvīša muzejs” piedāvā:

  • ikdienas mākslas aktivitātes brīvā dabā Purvīšu dzimtas māju ainavā, kur varat baudīt jauno mākslinieku izstādi “Pavasaris” un Purvīša ainavisko vidi muzeja aktīvās darbības sezonā, no maija, kad ābeles ir ziedonī, līdz oktobrim, kad daba sniedz bagātīgas krāsu nianses.
  • īpaši izstrādātu mākslas programmu veselības profilaksei – “Purvīša acīm”. Programma ietver uzdevumus, kas saistīti gan ar Vilhelma Purvīša ieradumiem, gan mākslas terapijas elementiem, piedāvājot dažādu mākslas tehniku iepazīšanu.

Programma pieejama “Purvīša muzejs” sezonas laikā “Vecjaužos”, pieteikšanās rakstot uz info@purvitis.lv
Kā arī pēc īpaša pasūtījuma visa gada garumā Rīgā, Sporta ielā 2 vai izbraukumā.

Cena: 20 eur no personas (grupa līdz 14 cilvēki)