Vilhelma Purvīša dzimtās mājas Latvijas sabiedrībai uzdāvināja nīderlandiete Margriet Lestraden 2021. gada nogalē. Viņa bija viena no tiem cilvēkiem, kuri centās izveidot muzeju Purvītim – šī ideja pastāv jau kopš 1929. gada.

Šo trīs gadu laikā esam sakopuši mājas un teritoriju, kā arī izveidojuši arhitektonisko vīziju attīstībai Andra Kronberga vadībā. Apmeklētājiem ir radīta izstāde “Septiņi gudrie”, kas stāsta par dižā ainavista personību. Lai godinātu skolotāja devumu Latvijas ainavas popularizēšanā, ir izveidots jauno mākslinieku plenērs un apbalvojums “Pavasaris”, kurā 2025. gadā piedalīsies sešu Latvijas profesionālo mākslas skolu skolēni un pedagogi. Šo plenērā tapušo mākslas darbu brīvdabas izstāde “Vecjaužos” priecē ciemiņus no malu malām.

Pētot Vilhelma Purvīša radītos gleznu stāstus, nonācām līdz atziņai, ka liela to daļa – ap 900 no 2000 uzgleznotajiem darbiem – ir pazuduši II Pasaules kara beigu haosā Vācijā. “Manu dzīves darbu vajag glābt, citādi es esmu veltīgi dzīvojis,” ir teicis mākslinieks.

Ir izveidots pētniecisks process “Meklēt un atrast Purvīti Vācijā”, lai gleznas atrastu un tādā veidā īstenotu Purvīša senu sapni – uzdāvināt labākās gleznas tautai. Jau šobrīd ir izveidota “Purvīša galerija Rīga”, kurā apskatei nodota muzeja krājumā balstīta ekspozīcija “Purvīša lieta”.

Sakopta māja un ap to esošā teritorija
Radīta izstāde par Purvīša personību “Septiņi gudrie”
Arhitekta Andra Kronberga vadībā izveidota arhitektoniskā vīzija
Izveidots jauno mākslinieku plenērs un apbalvojums “Pavasaris”